Vekaletinizle Gana’dayız!
Vekaletinizle Gana’dayız!

Vekaletinizle Gana’dayız!

Kurban ibadetinin iyiliğini Gana’ya bizimle taşımaya var mısınız? Evet!
Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da kurban vekaletinize talibiz, siz de isterseniz! Kurban ibadeti, etler buzlukta beklesin diye değil, ihtiyacı olanlara haklarını ulaştıralım diye vardır, öyle değil mi?

Kerim Kuran 22 : 37 – Onların etleri ve kanları asla Allah’a ulaşmaz.
Fakat O’na sizin takvanız (Allah’a karşı sorumluluk bilinciniz) ulaşır.
Böylece onları sizin hizmetinize verdi ki, size doğru yolu gösterdiğinden dolayı Allah’ı büyük tanıyasınız.
İYİLİK edenleri müjdele!

Bu yıl kurbanlarınıza Ganalı Abdulmanaf ve #İyilikRengi ekibimizden de Mustafa arkadaşımız (Mustafa, pasaportu yetişmesi durumunda ve tüm masraflarını kendi karşılayarak) vekalet edecek inşallah. *Abdulmanaf, İstanbul’da psikoloji eğitimini tamamlayıp şu an yine İstanbul’da ingilizce öğretmenliği yapmakta olan bir arkadaşımızdır. Gana’nın başkenti Akra’ya araçla 12-13 saatlik bir şehirde yaşıyor. Şehir, başkente oldukça uzak olduğu için dünyadan pek yardım gitmiyor.

Ayrıca, Manaf arabaların geçemediği nehirleri beline kadar suya girerek geçiyor. Mobiletiyle araç yollarının olmadığı yerlere gidiyor. Ulaşılması zor köylere de hayırlarınızın ulaşmasını sağlıyor. Manaf’ın yaz tatili için ailesinin yanına Gana’ya gitmesinden dolayı kurban bedellerinize herhangi bir uçak bileti veya otel bileti eklemesi yapılmayacak.

Bu zor yollarla gidilerek dağıtım yapılan yerlerden bazılarındaki köyler, yerel dinlere inanan kişilerin köyleriydi ve kurban etleriniz tebliğ yapılmasına da vesile olmuştu. Ayrıca, geçen senelerde birçok Müslüman Ganalı, ilk defa kurbanın başkalarına dağıtılan bir ibadet olduğunu görmüşlerdi.
EN ÖNEMLİ UYARI: Hisse gönderirken; vekalet verenin ismini ve numarasını açıklama kısmına yazmanız çok önemli.

SON TARİH 4 AĞUSTOS
İrtibat: Onur CETINKAYA (+90 534 6957181)
Kurban hisse bedeli : 450 TL
Hesap Adı: İyilik Rengi Derneği
Kuveyt Türk Katılım Bankası
Mercan Şubesi
Hesap No: 95111271-14
İban No: TR39 0020 5000 0951 1127 1000 14

Not: Eğer hayvanlar, geçen senelerde olduğu gibi tahmin edilenden daha uygun fiyata alınırsa, kalan parayla köylere sadaka verilecek veya fazladan kurban alınacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X